Безпечний інтернет

 Безпека в інтернеті для дітей  

 


Безпека в мережі

             Наявність комп'ютера, сучасних телефонів, смартфонів дозволили поринути в нову систему розваги - інтернет-середовище.

У Мережі підлітки шукають нових друзів, бажаючи знайти почуття приналежності до групи. Вони отримують можливість спілкування за інтересами, в процесі пошуку молоді люди вступають у різноманітні відносини, дізнаються історії з життя, мають можливість обговорити свої питання і обмінятися думками.

Будь-яке нормальне спілкування - досить складна діяльність. Ми вступаємо у відносини з іншими людьми, де можемо бути прийнятими або не прийнятими, «своїми» або «чужими». У реальному житті є конкуренція, переможці і переможені. У віртуальному світі підлітки можуть зіткнутися з жорстокістю.

Жорстокість - прояв агресії в особливо важкі формі. Вона пов'язана з відсутністю співчуття, емоційного співпереживання, людина не усвідомлює небезпеки скоєного і навіть отримує певне задоволення від страждання іншого.

Кібер-буллінг - підлітковий віртуальний терор, з родинними значеннями: агресивно нападати, ятрити, задирати, чіплятися, провокувати, дошкуляти, тероризувати, труїти у віртуальному просторі - через соціальні мережі, мобільні телефони. Кібер-буллінг триває весь час: інформаційно-комунікаційні технології стають невід'ємною частиною життя сучасних підлітків, і від кібер-нападок неможливо сховатися. На відміну від реальної цькування, для кібер-буллінг не потрібні м'язи або високий зріст, а тільки технічні засоби, час і бажання когось тероризувати.

Запобігти легше, ніж зіткнутися з цим в реальності

Ось кілька рекомендацій турботливим дорослим:

- Проговорите з дитиною ситуації і уважно вислухайте. З'ясовуйте у дитини всю можливу інформацію.

-  Зберігайте всі можливі свідчення того, що відбувається (скріншоти екрану, електронні листи, фотографії тощо).

-  Залишайтеся спокійними, щоб ще більше не налякати дитину своєї бурхливої реакцією на те, що він вам розповів і показав. Головним завданням є емоційна підтримка дитини. Потрібно дати йому впевненість у тому, що проблему можна подолати.

- Ніколи не карайте і не обмежуйте дії дитини у відповідь на його визнання.

- Повторіть дитині найпростіші правила безпеки при користуванні інтернетом, дайте поради щодо подальшого запобігання кібер-буллінг.

-    Діти повинні це знати:

- Завжди питати батьків про незнайомих речах в Інтернеті. Вони розкажуть, що безпечно робити, а що ні.      Перш ніж почати дружити з кимось в Інтернеті, запитайте у батьків як безпечно спілкуватися.

- Ніколи не розповідайте про себе незнайомим людям. Де ви живете, в якій школі навчаєтесь, номер телефону повинні знати тільки ваші друзі та родина.

-   Не відправляйте фотографії людям, яких ви не знаєте. Не треба щоб незнайомі люди бачили фотографії Вас, Ваших друзів або Вашої родини.

-   Чи не зустрічайтеся без батьків з людьми з Інтернету наживо. В Інтернеті багато людей розповідають про себе неправду.

- Спілкуючись в Інтернеті, будьте доброзичливі з іншими. Не пишіть брутальних слів, читати грубості так само неприємно, як і чути. Ви можете ненавмисно образити людину.

- Якщо вас хтось засмутив або образив, обов'язково розкажіть батькам.



КОМПЬЮТЕРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ   🧐🤯😣☹️🤯

    Поява гаджетів зробила наше життя значно простішим. Тепер можна дізнатись будь-яку інформацію, виконати будь-яку роботу, замовити все що завгодно із будь-якого куточку світу і отримати купу інших переваг, лише взявши до рук смартфон або комп'ютер. Але разом з тим у сучасному світі виникла нова проблема - 🙄комп'ютерна залежність☝.

    Наші діти, наприклад, проводят доволі багато часу з телефоном в руках і за комп'ютером.
     Для батьків це значний плюс – можна приділити увагу собі чи роботі, поки дитина зайнята розвагами та іграми в гаджеті.
 😡😠😡😠Але виявилось, якщо спробувати забрати у дитини «іграшку» - можна отримати у відповідь невдоволення, крики і навіть цілу істерику!

🤔🤒🕹🤕🖥📲
            Ознаки комп'ютерної залежності

• 📍Дитина бреше батькам, щоб провести більше часу з гаджетом;

• 📍При спробі забрати комп’ютер починається істерика, крик або будь-яка форма агресії;

• 📍Дитина не в змозі контролювати час, проведений за комп’ютером;

• 📍З’являються проблеми зі сном (безсоння, або короткий та неспокійний сон);

• 📍Час, проведений за комп’ютером, йде на шкоду навчанню, домашнім справам або улюбленим хобі;

• 📍Ейфорія від використання комп’ютера;

📡🕹💻Залежність від комп’ютера часто набагато сильніше, ніж алкогольна або тютюнова залежність.
 💿Більшість дорослих вимушені звертатися до спеціаліста, щоб впоратися зі своєю проблемою.

📀🤬Програмування для дітей
Як впоратися із залежністю?🥵😵😨

1.🙂😉Поговоріть з дитиною про комп’ютерну залежність, розгляньте її ознаки. Зверніть увагу на те, ЯК ви говорите. Намагайтесь обговорювати проблему спокійним тоном, без роздратування і крику. Також спробуйте обговорити емоції дитини, ставлячись до них з повагою та терпінням.

2.💻📵🖱Обмежте час, проведений за комп’ютером/з гаджетами. Опирайтесь на те, скільки часу зазвичай дитина витрачає на комп'ютер, поступово зменшуючи кількість годин. Пам’ятайте: якщо одразу повністю відібрати у дитини гаджет, скоріш за все ви зустрінетесь із відторгненням, істерикою та навіть агресією. З кожним тижнем давайте дитині все менше часу на комп'ютерні ігри, попередньо обговорюючи з нею це. Наберіться терпіння: цей процес потребує часу.

3. ❓❗❗Визначте, де і коли не можна користуватись гаджетом (наприклад, за столом під час їжї, у спальні перед сном і т.д.)

4.📴📳 Обмежте доступ до інтернету вночі та на вихідні. Наприклад, відключайте модем кожного дня о 22:00 та в будь-який вихідний день (або обидва дні).

5.🚙⛵🎠🏝🏖🗽 Влаштовуйте регулярні вихідні дні або міні-відпустки без гаджетів всією родиною. Звичайно, в цей період дитині знадобиться ваша підтримка. Якщо ви вводите вищеперелічені правила, пам’ятайте, що вони однакові як для дітей, так і для батьків. Наші діти копіюють наші дії, а не слова.

🌠💜Як допомогти дитині?❤💛💖

💛Намагайтесь проводити з нею якомога більше часу,
🛐 вигадувати цікаві заняття, цікавитись її настроєм та думками. 
❌🆘Дотримуйтесь нововведень разом з дитиною, відкладайте телефон під час вечері і показуйте приклад своєю поведінкою.

Звичайно, при легких формах залежності можна спробувати впоратися самостійно. У більш складних випададках рекомендується робота з психолог


   Кібербулінг

Кібербулінг – психологічне насильство в мережі, переслідування з боку однолітків, що проявляється у вигляді знущань, насмішок, залякувань, інших дій, які негативно впливають на психічний стан підлітка.

Вільне володіння необхідними технологіями дозволяє «агресорам» створювати іменні сайти образливого змісту, поширювати чутки, викладати фото-або відеоматеріали, що принижують гідність дитини або займатися від його імені кібер тероризмом, що загрожує безпеці дітей.

У дитини створюється відчуття безвиході, навіть вдома його не залишає почуття тривоги, він впадає в депресію. Інформаційна атака може призвести до суїциду.

Тінейджери рідко звертаються за допомогою, сумніваючись, що будуть зрозумілими та  бояться заборони на користування інтернетом. Необхідно знати, знущання в мережі карається чинним законодавством. Варто відразу звернутися в правоохоронні органи з наданням доказів.

Кібермисливці

Ким є типові інтернет-співрозмовники?

Соціологічні опитування про безпеку дітей-підлітків в інтернет мережі надають такі дані про контакти:

  • родичі – 43 %;
  • віртуальні друзі – 21%;
  • незнайомі люди – 36%;

Однак за великим рахунком віртуальні друзі – теж незнайомці. Таким чином, велику частину свого часу в мережі діти приділяють спілкуванню з сторонніми людьми, діляться своїми переживаннями, секретами, планами.

Кібермисливці – хороші психологи, встановивши контакт на форумі, при обміні миттєвими повідомленнями в чаті, вони досить швидко набувають статусу друзів.

Спочатку входять в довіру, оточуючи турботою і розумінням проблем, вислуховують, підтримують. Після цього «друг» поступово вносить до розмови нотки сексуальності, відбувається обмін фото, демонстрація матеріалів еротичного характеру.

Мета кібермисливця – особиста зустріч.

Шахрайство

Картинки по запросу спілкування в інтернеті

Шахраї і способи їх дії йдуть в ногу з часом. Необізнаність і наївність дітей роблять їх легкою здобиччю. Один із способів обману – це «виграш». Повідомлення про приз (автомобіль, комп’ютер, телефон тощо). І для цього просто потрібно повідомити дані електронної картки (батьків) і повідомити цифри, які прийшли в смс на номер.

Чи варто пояснювати, до яких наслідків призведе подібна інформація в руках шахраїв? Для того, щоб здійснити покупку в інтернет-магазині, зазвичай достатньо повідомити реквізити банківської картки і смс-код підтвердження платежу. І те, і інше підліток добровільно повідомляє «щедрим дядькам», які обіцяють приз.

Все це і багато іншого виключає саме поняття – безпечний інтернет. Повністю обмежити доступ в кіберпростір неможливо, та й не потрібно. Величезна кількість розвиваючої корисної інформації, літератури, музики і просто спілкування за інтересами, зв’язок з родичами і друзями – все це можна знайти в інтернеті. Достатньо знати правила поведінки, щоб забезпечити особисту безпеку дитини шкільного віку в інтернеті.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Молодь обирає здоров'я. Хиноцький ліцей